Siatki transportowe — bezpieczny transport ładunków sypkich i nie tylko Essay

Planując przewóz ładunków, musimy zadbać o odpowiednie ich zabezpieczenie. Jednym ze sposobów są siatki transportowe umożliwiające bezpieczny transport ładunków sypkich i nie tylko. Sprawdźmy, jakie siatki wybrać w zależności od tego, co zamierzamy przewieźć.

Fot. Siatki transportowe są odporne na wodę i promieniowanie słoneczne.

https://symar.pl/siatki-na-kontenery/

Siatki transportowe to bezpieczny transport ładunków sypkich i nie tylko. W zależności od rodzaju przewożonego towaru, a także od rodzaju przyczepy, montaż siatek jest zróżnicowany. Często używa się elementów stabilizujących w postaci taśm, klamer przyciągających oraz haków służących do montażu plandek.

Przy wyborze siatki zabezpieczającej należy brać pod uwagę zarówno szerokość oczek siatki, jak i grubość splotu. Spójrzmy, jakie rodzaje siatek będą nam potrzebne w zależności od rodzaju przewożonego towaru.

Siatka transportowa na kontener

Fot. Siatka zabezpieczająca na kontener zapobiegnie wypadnięciu przewożonego ładunku podczas transportu.

https://sieci-siatki.pl/siatki-zabezpieczajace/siatki-transportowe/

Siatki transportowe są wykonane z materiałów wysokiej jakości, co czyni jest odpornymi na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne warunki atmosferyczne. Produkowane metodą bezwęzłową, siatki transportowe są także odporne na rozerwanie. Montaż i demontaż siatek transportowych jest łatwy i nie sprawia kierowcom najmniejszych trudności.

Siatki zabezpieczające na kontenery są wykonane z polietylenu lub polipropylenu, które są gwarancją ich wysokiej trwałości oraz wytrzymałości. Siatki takie nie wchodzą w reakcje z substancjami chemicznymi i są odporne na ich działanie.

Siatki zabezpieczające na kontenery cechują się też odpornością na silne nasłonecznienie, pod wpływem którego nie odkształcają się. Są całkowicie odporne na wilgoć, a przy tym elastyczne i lekkie. Wszystko to sprawia, że nie tracą swoich właściwości nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Siatka transportowa na kontener, dzięki budowie, oczkom o zróżnicowanej wielkości (dzięki czemu można je optymalnie dopasować od rodzaju przewożonego towaru) i wysokiej trwałości, jest doskonałym i niezawodnym rozwiązaniem. Siatki transportowe na kontenery wykonywane są na wymiar, dzięki czemu dokładnie przylegają do kontenera i zapobiegają wydostawaniu się przewożonego materiału poza jego obszar.

Siatki do przewożenia łodzi

Łodzie stanowią szczególny rodzaj ładunku do transportu ze względu na duże gabaryty i zwykle wysoką wartość. Aby nie uległy uszkodzeniu, ogromnie ważne jest właściwe zabezpieczenie łodzi w czasie transportu. Możemy wykorzystać do tego siatki do przewożenia łodzi, które znacznie zmniejszą ryzyko związane z niekontrolowanym przesunięciem się łodzi podczas transportu.

Fot. Siatka do przewożenia łodzi zapobiegnie jej uszkodzeniu podczas transportu.

https://stock.adobe.com/pl/images/rv-camper-car-with-motorboat-in-road-in-slovenia/233350398?prev_url=detail

Siatka transportowa będzie stanowiła zabezpieczenie łodzi w czasie transportu także pod kątem ewentualnych uszkodzeń – zarysowań, otarć czy wgnieceń. Siatka do przewożenia łodzi ustabilizuje ładunek, co zwiększy też bezpieczeństwo kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego.

Siatki stanowiące zabezpieczenie łodzi mają również uniwersalne zastosowanie i z powodzeniem można ich używać przy transporcie innych ładunków o dużych gabarytach, jak np. meble.

Siatki na wagony

Przewożenie towarów koleją wymaga zabezpieczenia na najwyższym poziomie i z powodzeniem możemy do tego wykorzystać siatki kolejowe. Siatki na wagony, ze względu na to, że produkowane są z materiałów bardzo dobrej jakości, cechują się wysokimi walorami użytkowymi. Siatka zabezpieczająca wagon może być produkowana m.in. polipropylenu, polietylenu, poliestru czy poliamidu.

Fot. Siatki zabezpieczające transport kolejowy są dostosowane do rodzaju przewożonego ładunku.

https://stock.adobe.com/pl/images/freight-train/30384195?prev_url=detail

Siatka transportowa na wagon występuje w kilku rodzajach, w zależności od przeznaczenia:

• siatka osłonowa

• siatka ochronna

• siatka zabezpieczająca

• siatki o oczkach 2x2 cm można stosować także w hodowli i przemyśle, podczas prac budowlanych czy w sadownictwie.

Do zabezpieczenia przewozu towarów drogą kolejową, poza siatkami na wagony, można stosować także plandeki na wagony kolejowe. Chronią one ładunek zarówno przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, jak i niekontrolowanym przemieszczaniem się oraz kradzieżą. Mogą mieć m.in. formę składanego dachu dla wagonów kolejowych.

Niezależnie do tego, jaki ładunek chcemy przewieźć, musimy go odpowiednio zabezpieczyć. Jeśli tego nie zrobimy, stanie się niebezpieczny zarówno dla kierowcy, jak i innych użytkowników ruchu. Doskonałym rozwiązaniem są siatki transportowe gwarantujące bezpieczny i ekonomiczny transport ładunków wszelkiego rodzaju.

How to cite this essay: