Dlaczego warto rozważyć oferty na tani internet w uk? Essay

Wybranie najtańszej oferty dostępu do Internetu to o wiele więcej niż kliknięcie na tę z najmniejszą liczbą obok niej. Tanie to tanie, ale znalezienie oferty, która przedstawia stosunek jakości do ceny? Cóż, to zupełnie inna sztuczka…

To dobry sposób na obniżenie miesięcznych rachunków

Nie możesz zmienić ceny wody ani podatku lokalnego, ale większość ludzi w Wielkiej Brytanii płaci za dużo za ich łącze sinternetowe, a Ty możesz być wśród nich.

Oto pięć powodów, dla których tak często bywa. To może być to…

Nie chcesz się przełączyć, ponieważ postrzegasz to jako kłopot.

Jesteś zadowolony ze swojego dotychczasowego dostawcy.

Nie wiesz, że możesz płacić mniej.

Płacisz za większą prędkość i wykorzystanie, niż tego faktycznie potrzebujesz.

Myślisz, że tańsze oferty są gorsze.

A oto rzeczywistość…

Przełączanie nigdy nie było łatwiejsze – nie musisz nawet dzwonić do swojego dotychczasowego dostawcy.

Prawdopodobnie będziesz równie szczęśliwy z usługodawcą, który również pobiera mniej.

Teraz jesteś!

Czy naprawdę potrzebujesz nieograniczonego, superszybkiego internetu w UK? Być może nadszedł czas, aby podsumować.

Tańsze nie znaczy gorsze – w sensie ogólnym, internet to internet .

Jak rozpoznać ofertę taniego Internetu w UK?

Transakcje mogą być znacznie bardziej zagmatwane, niż powinny. Przecież spójrz tylko na długość tego przewodnika. Naprawdę można się o tym dowiedzieć.

Spójrz na koszt pierwszego roku

Dostawcy usług internetu uwielbiają zamieszanie. Nie, naprawdę. W przeciwnym razie, dlaczego mieliby reklamować miesięczny koszt za łącze internetowe i telefon, a następnie dodawać warstwę po warstwie złożoności: jedną cenę za 12 miesięcy, potem za małą fortunę, jedne po drugich koszty instalacji, opłatę pocztową za router, opcjonalnne internetowe pakiety bezpieczeństwa automatycznie dodawane do Twojego koszyka, wiele planów połączeń i dodatków – lista jest długa.

Na szczęście, w wyniku orzeczenia Ofcom, wszyscy dostawcy usług internetu w UK muszą teraz uwzględnić koszty związane z abonamentem za cenę łącza , więc teraz masz o wiele lepsze pojęcie o tym, ile faktycznie zapłacisz. Nadal opłaca się sprawdzić szczegóły – np. niektórzy dostawcy wymagają miesięcznej płatności z góry, podczas gdy inni nie. Niektóre obejmują połączenia weekendowe, inne nie obejmują żadnych połączeń.

Szybkie wskazówki, jak uzyskać tańszą ofertę Internetu w Wielkiej Brytanii

Będziemy bardziej szczegółowo wyjaśniać, dlaczego te rzeczy są szczególnie ważne w dalszej części tego przewodnika. Ale jeśli cierpliwość nie jest Twoją mocną stroną i chcesz tylko podkreślać, są…

Zawsze patrz na koszt pierwszego roku

Wiedząc, co płacisz w ciągu pierwszego roku, w tym opłaty za ukrywanie połączeń, możesz łatwo sprawdzić, kto jest naprawdę tani, a kto jest pretendentem do ceny nominalnej.

Nasze strony porównania Internetu pozwalają Ci sortować całą listę według kosztów pierwszego roku, najtańszych. Dla Twojej wygody są one domyślnie wymienione w tej kolejności.

Pomyśl o długości umowy

To, co ostatecznie płacisz, to tyle, ile płacisz każdego miesiąca, ponieważ chodzi o to, jak długo jesteś związany umową.

Nie można po prostu zmienić dostawcy ze względu na kaprys, dopóki jeszcze jesteś w okresie obowiązywania umowy. Niektórzy dostawcy usług pobierają opłatę za odejście. Inni obciążą cię całą pozostałą częścią kosztu utrzymania w całym okresie obowiązywania umowy. Niektórzy nawet nałożą na Ciebie wcześniejszą karę za odejście.

W zależności od tego, co masz i ile czasu pozostało na umowie, może to być ogromna suma.

Krótko mówiąc, upewnij się, że chcesz wybrać ofertę na okres obowiązywania umowy. Nawet przeprowadzka nie pozwoli Ci uciec za darmo (chyba, że ​​nie dostaniesz usługi, do której się przeprowadzasz).

Ustal swoje potrzeby i budżet

W tym przewodniku napisaliśmy mini przewodnik, który opisuje, jak ustalić, czego potrzebujesz. Przewiń w dół, aby zobaczyć, czy nie jesteś pewien. Zasadniczo im więcej osób i urządzeń w gospodarstwie domowym, tym szybciej uzyskasz ofertę szerokopasmowego dostępu do Internetu, szczególnie jeśli domownicy będą przesyłać strumieniowo lub pobierać filmy, telewizję i / lub gry.

Teraz pomyśl o budżecie, ale pamiętaj, że nie musisz wydawać wszystkiego. Celem tego poradnika kupującego jest w istocie pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze . Oznacza to, że wydajesz mniej niż myślałeś, że będziesz musiał. W przeciwnym razie zawiedliśmy.

Szukaj nagród i gratisów

Tanie oferty szerokopasmowe, szczególnie te pochodzące od „najlepszych” brytyjskich dostawców (BT, Sky, Virgin i TalkTalk) często dostarczają zachęcających nagród, które mogą cię nakłonić. Niektóre z nich są znaczące.

Nie przestawaj

O czym oni mówili, o dobrych rzeczach przychodzących do tych, którzy czekają? Zapomnij, o tym. To po prostu nie dotyczy uzyskania taniej oferty szerokopasmowej. Dzieje się tak dlatego, że najtańsze oferty zwykle nie utrzymują się długo. Odbierz je od nas – musimy ręcznie zmienić umowy, które wyświetlamy, gdy się rozpoczynają i wygasają. Nie dzieje się to od czasu do czasu, dzieje się każdego dnia, każdego dnia.

Jeśli widzisz ofertę, którą lubisz, od razu ją otrzymasz, ponieważ jutro może jej nie być.

Pakuj się, jeśli chcesz także telewizję

Jeśli istnieje nawet niewielka szansa, aby oferta telewizyjna pasowała do twojego budżetu (możesz dodać telewizje Sky, Virgin, BT i TalkTalk), powinieneś rozważyć połączenie tych dwóch elementów razem.

Za takie usługi zapłacisz mniej i utrzymasz wszystkie rachunki w jednym miejscu.

Wybierz najbardziej podstawowy plan połączeń, jeśli korzystasz głównie z telefonu komórkowego

Telefony stacjonarne dla większości z nas, stają się nieco wymagającą nadwyżką.

Dzieje się tak dlatego, że według Deloitte 76% brytyjskiego społeczeństwa ma smartfona, a ponad połowa (56%) sprawdza telefon w ciągu pięciu minut po przebudzeniu.

Zrób to za pomocą telefonu stacjonarnego, a ludzie pomyślą, że jesteś szalony. To dlatego, że telefony stacjonarne wykonują tylko jedną rzecz, podczas gdy w przypadku smartfonów jedna rzecz to jedna z tysiąca innych.

Niezależnie od wyboru taniego Internetu w UK, linia stacjonarna to tylko jeden obowiązkowy pasek jednej lub dwóch (zdecydowanie nie wypadania tanio) opcji szerokopasmowego dostępu tylko do Virgin Media. Jeśli korzystasz głównie z telefonu komórkowego, możesz zaoszczędzić na swoim połączeniu internetu i telefonu, wybierając najbardziej podstawowy pakiet stacjonarny.

Jak upewnić się, że umowa o tani internet w UK jest tak tania, jak to możliwe

Porównaj koszt kontraktu za pierwszy rok

Dostawcy usług internetu uwielbiają transakcje, które wydają się tak tanie, że są prawie zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe. To dlatego, że najczęściej są to ukryte pod każdym kamieniem opłaty za ukrywanie.

Na szczęście dla nas, zadaliśmy sobie trud przeczytania drobnego druku i uwzględniliśmy dosłownie każdy grosz zapłacony w pierwszym roku (znajdujący się pod nagłówkiem ceny w naszych aukcjach).

Łącza internetowe są czasami tańsze, gdy je łączysz w pakietach

Wykonywanie dodatkowych usług może czasami zmniejszyć koszty, które płacisz co miesiąc za dostęp do Internetu. Trzeba tylko dodać TV lub mobilną kartę SIM.

Standardowe łącze internetowe w UK jest czasami tańsze niż połączenie, ale nie zawsze. Zarówno standardowy internet (czasami określany jako ADSL, „miedziany”), jak i bezprzewodowy (często nazywany „superszybkim” lub światłowody) znajduje się w centrum tanich pakietów . Jeśli dziś wyceniłbyś koszt całej paczki na rynku brytyjskim, prawdopodobnie zobaczyłbyś różnicę, ale byłaby ona niewielka. A w przypadku pakietu „pakiet do pakietu” nie jest wcale rzadkością, że niektóre transakcje są zawierane – taniej niektóre standardowe oferty . Dlatego tak ważne jest, aby określić swoje potrzeby, zanim zaczniesz szukać najtańszych ofert, które im odpowiadają.

Płać mniej za dzierżawę linii dzięki umowie oszczędzania dzierżawy linii

Z wyjątkiem (nie taniej, jak można by się spodziewać) usług tylko z Virgin Media, wszystkie oferty internetu , tanie lub inne, w Wielkiej Brytanii, wymagają posiadania działającego telefonu stacjonarnego. Wielu brytyjskich dostawców usług internetu w UK również wymaga, aby Twoja umowa o linię naziemną również przez nie przechodziła.

Dzieje się tak, ponieważ sieć szerokopasmowa, nawet tak zwana fibre (która znajduje się w zasięgu tych zielonych skrzynek na rogach ulic i miedzi przez resztę drogi), dociera do Twojego salonu za pośrednictwem starej linii telefonicznej BT (Openreach).

Większość dostawców oferuje tzw. plan oszczędzania na liniach. Plany te pozwalają zapłacić roczny czynsz za linię z góry, ale o znaczące oszczędności w zamian.

How to cite this essay: